הטעם של הפסטה הטרייה הוא אחד המתכונים העתיקים ביותר בעולם ומביא איתו את הטעם של הזיכרונות מהבית, בין אם אתם איטלקים והיה לכם “נונה” בבית או כשכבר כילדים ראינו את הסבתא לשה בכוח מסת קמח ומים, שהפכה אז כמעט באורך פלא לפסטה טעימה ברמות.

כיום אנו יכולים להחזיר את החיים לקסם הזה ולהחזיר לשולחן את הטעמים שאבדו, וזאת בזכות העזרה של המכונות והכלים שלא רק מקלים על הדברים, אלא שמעל הכל מאפשרים לנו לחסוך את הזמן שבחיי היומיום הקדחתניים.

כאן תוכלו למצוא אביזרים למטבח בהתמקדות על כל מה שצריך כדי להכין פסטה טריה כמו באיטליה.

מתחתיך יש כמות גדולה של כלים ומכונות להכנת הפסטה שיאפשרו לך להגיש מנות מסורתיות לשולחן האיטלקי שלך בפחות זמן ופחות מאמץ, אבל גם יגרמו לך לגלות מחדש את ההנאה להכין משהו ממש במו ידך!

המחווה המעייפת והבזבזנית של גלגול הבצק בעזרת מערוך ובמינון טוב של שומן מרפקים מוחלפת בתמיסה המאפשרת לנו להשיג את אותה תוצאה בצורה הרבה יותר מהירה ופחות מעייפת: מכונות הביתיות לייצור הפסטה.

 

סוגי מכונות להכנת פסטה טרייה:

נכון להיום ישנם שני סוגים של מכונות לגלגול פסטה: המכונות החשמליות המופעלות על ידי לחיצה על כפתור והמכשירים הידניים, המופעלים על ידי סיבוב של הידית במינימום אנרגיה כדי להקל על התהליך. הבחנה נוספת נמצאת בקטגוריה של מכונות חשמליות, יש בעצם שני סוגים שונים של מכונות חשמליות, שחוליות ולמינציה, הראשונות מתאימים יותר לצורות פסטה קצרות ואילו האחרים מתאימים לייצור פסטה ארוכה שתתגלגל אפילו טוב יותר על המזלג שלך.

איזה מכונת פסטה כדאי לקנות?

 

תלוי בסוג הפסטה שתרצה להכין:

אם תרצה להכין ספגטי, טליאטלה, פפרדלה, ריגטוני או פוסילי, ממליץ לך ללכת לקנות אביזרים מסוגים שונים. עבור צורות פסטה מסוימות יהיה צורך לחבר גלילי חיתוך ספציפיים לגוף המכונה שיאפשרו להשיג את התוצאה הרצויה לצורה שתרצה.

כמובן שגם במוצרים כאן למטה, בנוסף למכונות, ישנו מגוון רחב של כלים ותבניות שימושיים בעיקר לחיתוך פסטה או להכנת פסטטלי, רביולי וטורטלי כפי שתחליטו.

בא לך להכין פסטה איטלקית?
יאללה, למה מחכים?